Pohybová laboratoř: Veronika Vaculíková  

Zastavení – pohyb – dynamika – rytmus – dech – tenze – uvolnění. Tento seminář nabízí práci s tělem tak, aby si každý přišel na své. Skrze nejrůznější zadání a vedené improvizace budeme objevovat a rozvíjet vlastní kreativní potenciál, sbírat pohybový materiál a zkoumat jak vyjádřit podstatu věci bez zbytečných kudrlinek. Nezůstaneme na povrchu. Půjdeme pěkně do hloubky, abychom vyždímali esenci zadaného. Vystoupíme z komfortní zóny a posuneme hranice vlastních fyzických možností. Polechtáme všechny naše smysly, které nám umožní prožitek z jiné perspektivy. Pracovat budeme jak individuálně, tak ve dvojici a skupině, čímž prohloubíme také vnímání vůči partnerovi, skupině, prostoru i sobě samému. Pojďme se nebát hrát si, hledat, zkoušet, chybovat, selhávat a objevovat naše dosud nepoznaná zákoutí.  

Předchozí pohybové zkušenosti nejsou nutné, ale je potřeba počítat se zvýšenou fyzickou zátěží. Ano, budeme se i potit. 

Co když je to poprvé? Možná je to stresující, možná máme strach, nevíme, neznáme, pochybujeme, ale zrovna tak se těšíme, chvějeme, hoříme nedočkavostí a jsme vzrušeni zvědavostí. Nějakým způsobem nás to sem dovedlo. Nejsme v té situaci náhodou. Pojďme do toho! A ve chvílích, kdy jsme hodně na pochybách se velmi hodí zopakovat si větu od Pipi Dlouhé punčochy: „To jsem nikdy nedělala, to mi určitě půjde!“

Veronika Vaculíková  

Vystudovala katedru nonverbálního divadla na HAMU, abslovovala stáž v pařížské škole Studio Magenia a další inspiraci posbírala na mnoha seminářích zaměřených na fyzické divadlo, tanec, butó a film.

Má téměř dvacet let zkušeností s vedením tvůrčích pohybových dílen pro nejrůznější skupiny studentů, žáků i učitelů, v divadelních školách, na DAMU, zuškách, divadelních i tanečních festivalech a přehlídkách jako je Jiráskův Hronov, Mladá scéna, Tanambourré, Tanec tanec, festival PAN a další.

Ceny seminářů:
  • při zaplacení do 15. 3. 2024 – 700 Kč,
  • od 15. 3. 2024 – 800 Kč
  • na místě 1000 Kč
Plaťte převodem účet DS Odevšad o.s. s číslem 218993658/0300. Jako variabilní symbol uveďte své datum narození ve formátu rrmmdd a do Zprávy pro příjemce uveďte své jméno.

Pokud si účast na semináři, který jste zaplatili, včas rozmyslíte, dostanete část peněz zpět. Storno poplatek při odhlášení do 1. března 2024 je 50 % ze zaplacené částky, později se peníze už nevrací. Nejde o naši snahu vydělávat, ale do konce února musíme nakoupit potřebné pomůcky na semináře, zaplatit lektora a také potřebujeme mít představu o počtu posluchačů v jednotlivých seminářích.