Antické divadlo

Antika nesmrtelná – Marie Nováková

Seminář ANTICKÉ DIVADLO bude probíhat od čtvrtka 31. 3. do soboty 2. 4. 2022 od 9:00 – 13:00 hodin.

Seminář pod vedením autorky, dramaturgyně a umělecké ředitelky unikátního divadelního festivalu Antická Štvanice Marie Nováková zaměřený na současnou interpretaci antického dramatu. Budeme dramaturgicky pracovat s texty řeckých a římských tragédií a komedií, hledat paralely v dramatech na antický námět z pera současných českých a světových dramatiků a debatovat nad ukázkami z inscenací předních světových a českých tvůrců. I ti největší skeptikové se přesvědčí, že antika je nesmrtelná, velkolepá, vzrušující a reflektuje tak ožehavá témata jako je pandemie, terorismus, korupce, válka, ekonomická krize atd. To vše skrze pláč i smích. 

Marie Nováková

Divadelní a rozhlasová dramaturgyně a autorka, absolventka oboru dramaturgie na katedře činoherního divadla DAMU. Spoluzakladatelka a dramaturgyně nezávislého divadelního souboru Tygr v tísni a Divadla VILA Štvanice. Umělecká ředitelka plenérového divadelního festivalu Antická Štvanice. V tvorbě se zabývá adaptacemi a inscenováním literatury 20. a 21. století, antickým dramatem a divadlem v netradičních prostorech. 

Ceny seminářů:
  • při zaplacení do 15. 3. 2022 – 555 Kč,
  • od 15. 3. 2022 – 700 Kč,
Plaťte převodem účet DS Odevšad o.s. s číslem 218993658/0300. Jako variabilní symbol uveďte své datum narození ve formátu rrmmdd a do Zprávy pro příjemce uveďte své jméno.

Pokud si účast na semináři, který jste zaplatili, včas rozmyslíte, dostanete část peněz zpět. Storno poplatek při odhlášení do 1. března 2022 je 50 % ze zaplacené částky, později se peníze už nevrací. Nejde o naši snahu vydělávat, ale do konce února musíme nakoupit potřebné pomůcky na semináře, zaplatit lektora a také potřebujeme mít představu o počtu posluchačů v jednotlivých seminářích.

Přihlásit se na seminář