Šestplusjedenstatečných – Šestý smysl města

Režie: Roman Černík, Ivana Sobková

O inscenaci 

Šestý smysl města. Jak voní vaše město? Kolik očí vás vidí, když přebíháte na červenou? Jaké vůně se nesou vaší ulicí? Jste i vy otiskem vašeho města? Kolik měst je vašich? Kolik našich? Imerzivní autorská inscenace studentů a studentek Katedry výchovné dramatiky DAMU se zabývá fenoménem města, které životním prostorem většiny současných obyvatel našeho světa. Výsledkem poctivého osobního průzkumu je kolektivní scénické oratorium o snech i touhách, které k městům, s městy a pro města prožíváme.

Inscenaci vytvořili a hrají studentky a studenti navazující magisterského studia dramatické výchovy: Anna Brixi, Tereza Hardtová, Jan Havlice, Leona Houdková, Karolína Klempířová, Tereza Mátlová, Kateřina Tafatová. Na uvádění inscenace též kolegyálně spolupracují Veronika Bíbová, Bořivoj Putna. Umělecké vedení projektu: Ivana Sobková a Roman Černík čas inscenace: 60 minut. Premiéra inscenace: 27.11. 2023 ve Studiu DISK. Vznik inscenace byl podpořen grantem Studentské grantové soutěže DAMU. Poděkování za podporu a spolupráci patří také Sladovně Písek o.p.s. a Moving Station Plzeň.

O souboru

Soubor „šestplusjedenstatečných“ se zrodil ve spolupráci studentů navazujícího magisterského studia na katedře dramatické výchovy pražské DAMU. Společná práce prohloubila vztahy a vykřesala touhu společně tvořit nad rámec povinných úkolů. Chcee naši tvorbu také veřejnému sdílení. Soubor tvoří pestrá paleta osobností, jejich osobnostní i profesní a místní zázemí utváří specifického ducha souboru. Chutě i radosti z tvorby a spolubytí přivedly ke spolupráci i další kolegy a kolegyně.