Procvič si mluvu 2023

Umělecký seminář – Eva Spoustová Málková

Procvič si mluvu  bude probíhat čtvrtek až sobota od 9:00 – 13:00 hodin.

Jak mluvíte? Je vám rozumět? Cítíte se dobře, když máte nahlas mluvit, když se máte vyjadřovat, nebo přednést nějaký text? Když mluvíme, projevujeme svou osobnost – hlas a řeč jsou naší vizitkou. Všichni chceme být vnímáni, slyšeni… Příjemný zvučný nosný hlas vzniká díky optimálnímu zapojení těla. Držení těla ovlivňuje dech. Hlas je jedna z funkcí dechu. Ponoříme se do souvislostí mezi tělem, dechem, hlasem, artikulací, budeme se zabývat frázováním vět i podtextem. Vším tím,„co je POD textem“. 🙂

 

Eva Spoustová-Málková – vystudovala DAMU, hrála v divadle DRAK v Hradci Králové, podstatnou část života strávila před mikrofonem – převážně se věnovala dabingu (jako herečka i jako tvůrce dialogů a režisérka).
Na DAMU učí předmět Jevištní mluva a vede různé kurzy komunikačních dovedností,pomáhá řadě českých herců a profesionálních spíkrů s jejich verbálním projevem, spolupracuje s řadou českých profesionálních divadel jako jazykový a hlasový poradce.
Zajímá ji hledání zdrojů herecké energie a její užití na jevišti, partnerství v jevištním dialogu, hledání smyslu textu, propojení těla s řečí a nalézání jednoty myšlení a slov.

Odpověď bna otázku, když je to naposledy? 
Tak je třeba si to fanfárově užít a s pohledem do budoucna se ničeho nebát! Nedělat si přehnané iluze, a současně doufat, že věci jsou tak nejlepší, jak jen mohou v nastalých podmínkách být. Věřit dobrému a přijmout věci jak jsou. Naděje, láska a víra? 🙂
 
Ceny seminářů:
  • při zaplacení do 15. 3. 2023 – 650 Kč,
  • od 15. 3. 2023 – 800 Kč
  • na místě 950 Kč
Plaťte převodem účet DS Odevšad o.s. s číslem 218993658/0300. Jako variabilní symbol uveďte své datum narození ve formátu rrmmdd a do Zprávy pro příjemce uveďte své jméno.

Pokud si účast na semináři, který jste zaplatili, včas rozmyslíte, dostanete část peněz zpět. Storno poplatek při odhlášení do 1. března 2023 je 50 % ze zaplacené částky, později se peníze už nevrací. Nejde o naši snahu vydělávat, ale do konce února musíme nakoupit potřebné pomůcky na semináře, zaplatit lektora a také potřebujeme mít představu o počtu posluchačů v jednotlivých seminářích.