DS Scéna Kralupy – Kráska z Leenane

Režie: Jiřina Lhotská, Michaela Kuptíková

O inscenaci 

Představte si Irsko, konec 80. let, venkov, kde lišky dávají dobrou noc, a k dalšímu baráku, takže k sousedům, to jsou minimálně tři kilometry. A v jednom baráku, fakt na samotě, žije Mag se svojí čtyřicetiletou dcerou Maureen…

Takže, myslíte si, že jste opravdu už zažili ponorku? A co se asi stane, když jedna z nich bude mít možnost začít konečně žít?

Hodně černá komedie od Martina McDonagha, jak to jenom on umí.

O souboru 

Loni oslavil spolek 90. sezónu. Máme štěstí v tom, že disponujeme vlastní klubovnou, kterou jsme si předělali na malý divadelní sál, kde zkoušíme, hrajeme a pořádáme divadelní festival Scénafest. Pořídili jsme si i vlastní šapitó, ve kterém zas probíhá letní venkovní festival Za Vodou. V současné době máme na repertoáru komedii od W. Allena Central Park West, nesmrtelnou grotesku Naseto?! a inscenaci Máma říkala, že bych neměla od britské autorky Ch. Keatley, se kterou jsme se loni dostali na JH, pro děti to je pohádka Malý člověk jménem Ngali a kejklířské vystoupení Teatro Tyjátjátro. Kráska z Leenane je naše nejnovější hra. A v současnosti připravujeme jeden projekt se sociálním přesahem na téma „Šmejdů“ ve spolupráci s Městem Kralupy nad Vltavou.