Jirka vysvětluje věci (veřejná diskuse)

Ve středu 29. 3. v 18:00 si s námi můžete pobavit s Jiřím Burýškem, mimojiné i autorem pořadu Jirka vysvětluje věci, který můžete znát z YouTubu, případně z Mall.tv.
Založil kanál na YouTube Jirka vysvětluje věci, věnuje se zde různým současným problémům a populárně naučným tématům. Nejúspěšnější příspěvek je Jak se vyučuje 2. světová válka v Německu

 

Je tvůrcem webu Bez faulu, jehož cílem je zlepšení povědomí o argumentačních faulech, zlepšení úrovně veřejné a politické diskuze a povědomí o manipulativních technikách a dezinformacích. Projekt získal tři nominace v ceně Křišťálová lupa 2018 a 2019 v kategoriích Obsahová inspirace a Veřejně prospěšná služba.

V roce 2021 získal spolu s Jankem Rubešem a Honzou Mikulkou novinářskou cenu Nadace Open Society Fund (OSF) za nejlepší analyticko-investigativní příspěvek Je součástí sítě, která ždímá peníze z turistů. Konfrontovali jsme ho. Nadace OSF od roku 2010 oceňuje novinářské počiny, které zajímavým způsobem zachycují problematiku dnešní společnosti.

Odkaz na jeho pořad je tady.