Dětský seminář 2022

Dětský seminář – Tereza Skálová 

DĚTSKÝ SEMINÁŘ  bude probíhat každý den festivalu od 14:00 – 19:00 hodin.

Na návštěvě u Pipi

Seminář je inspirovaný životem dětských postav spisovatelky Astrid Lindgrenové, budeme v něm pídit, objevovat, hrát si, kreslit, vyrábět, číst a co nejvíce si užívat společné chvíle. Program bude přizpůsobený věku účastníků.

Tereza Skálová

Jmenuji se Tereza Skálová a učím v mateřské škole, protože ráda trávím čas s dětmi. Děti mě naučily užívat si přítomnosti, nechat se unášet hrou, oživit svou kreativitu tak, jak si přeje mé vnitřní dítě, zastavit se a pozorovat svět zblízka. Mám ráda divadlo a když to jde, taky jezdím po festivalech a po seminářích. Jakmile má člověk vlastní děti, už to ale není tak jednoduché a proto vznikl tento dětský seminář: My si budeme hrát a vy si můžete užívat dospělácký program bez dětí.

 

Zpátky ke kořenům: Návrat ke kořenům pro mě vždycky znamená dětství. Vůni lesa v Jizerských horách, chuť borůvek nasbíraných na morénovém kameni, chlad potoka kolem kotníků, zaprášený vzduch a houpací síť na půdě, kde jsem si hodiny a hodiny četla. A příběhy. Vyprávěné i napsané. Návrat ke kořenům je návrat k příběhům.